Dąb Linea Ciemna

Dąb Linea ciemna

Dąb Premium

Tę podłogę z autorskiej linii Linea wyróżnia głęboka, czekoladowa barwa, a wytrawnego stylu dodają jej sęki i dopuszczalna biel. Propozycja ta kierowana jest do osób szczególnie ceniących sobie elegancję. Za sprawą doskonałych właściwości mechanicznych podłoga ta nadaje się zarówno do pomieszczeń domowych, jak i użyteczności publicznej.

Sęki dopuszczalne, biel dopuszczalna, kolorystyka bardzo ciemna.

Gatunek drzewa: Dąb

Parametry techniczne:
Gęstość: 690 kg/m3

Twardość:
Janki: 65 MPa

Współczynnik skurczu:
promieniowy: 0.167
styczny: 0,342

Dąb jest najbardziej cenionym rodzimym gatunkiem drzewa liściastego. Naturalnie występuje w Europie oraz miejscowo w zachodniej Azji. Jest drzewem długowiecznym, rosnącym ponad 300 lat. Pojedyncze okazy mogą mieć nawet 1000 lat. Osiągają wysokość do 40 m.

Drewno dębu ma barwę od jasnobrunatnej do ciemnobrunatnej. Każdy słój roczny rozpoczyna co najmniej jeden lub kilka szeregów naczyń o dużym świetle, dzięki czemu słoje są dobrze widoczne. Możliwe jest występowanie dość licznych sęków.

Dąb należy do drewna średnio kurczliwego o wysokiej twardości i gęstości. Właśnie gęstość odpowiada za wysokie właściwości mechaniczne. Drewno to cechuje duża wytrzymałość na ściskanie i zginanie statyczne.

Ze względu na dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i walory wizualne, dąb stanowi uznany materiał parkieciarski.

Najbardziej efektowny pod względem estetycznym jest przekrój promieniowy z widocznym błyszczem, który podkreśla się poprzez wykończenie powłokami lakierniczymi. Drewno dębowe uważane jest za materiał wszechstronny o licznych zastosowaniach. Używane jest zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

  • FP_Dab_Linea_Ciemna
  • FP_Dab_Linea_Ciemna_A01
  • FP_Dab_Linea_Ciemna_A02