Merbau Elegance

Merbau Elegance

Merbau Elegance

Wytworny i wyrazisty parkiet z charakterem, który doskonale skomponuje się z wnętrzami urządzonymi w surowym, minimalistycznym stylu. To wyjątkowo elegancka i trwała podłoga o głębokiej, jednorodnej, ciemnobrązowej barwie i delikatnym rysunku drewna. Polecana szczególnie do dużych, otwartych przestrzeni.

Dowolny przebieg słojów, kolorystyka zbliżona, sortowanie wg naturalnego wybarwienia.

Gatunek drzewa: Merbau

Parametry techniczne:
Gęstość: 860 kg/cm3

Twardość:
Janki: 90 MPa

Współczynnik skurczu:
promieniowy: 0.129
styczny: 0,217

Naturalnie występuje w lasach mangrowych Indo-Pacyfiku. Rośliny te dorastają do 40 m wysokości.

Świeże drewno ma barwę żółtobrązową. Pod wpływem światła i tlenu ciemnieje przybierając barwę ciemnobrązową. Słoje są słabo rozróżnialne a rysunek drewna bardzo delikatny. Cechą charakterystyczną drewna Merbau są złote przeploty, często zwane złotymi nitkami, które są wynikiem obecności krzemu w drewnie.

Merbau jest jednym z najbardziej stabilnych wymiarowo rodzajów drewna, pod tym względem ma zbliżone właściwości do Teaku. Cechuje się wysoką wytrzymałością na ściskanie wzdłuż włókien, dużą sprężystością oraz wysoką twardością.

Ten gatunek drewna jest szczególnie preferowany do wyrobu ekskluzywnych podłóg i parkietów. Głębia brązowego koloru, podkreślona złotymi przeplotami dodaje elegancji i doskonale współgra z nowoczesnym wystrojem wnętrz.

  • FP_Merbau_Elegance
  • FP_Merbau_Elegance_A01
  • FP_Merbau_Elegance_A02