Jatoba Elegance

Jatoba Elegance

Jatoba Elegance

Piękna, elegancka i bardzo wytrzymała podłoga o zbliżonej czerwono-brązowej kolorystyce. Ekskluzywny charakter tego parkietu sprawia, że doskonale sprawdzi się̨ on w reprezentacyjnych wnętrzach, jak salon, gabinet czy pokój dzienny, ale również w pomieszczeniach bardziej eksploatowanych.

Dowolny przebieg słojów, kolorystyka zbliżona, sortowanie wg naturalnego wybarwienia.

Gatunek drzewa: Jatoba

Parametry techniczne:
Gęstość: 950 kg/m3

Twardość:
Janki: 115 MPa

Współczynnik skurczu:
promieniowy: 0.152
styczny: 0,330

Jatoba to jeden z najbardziej popularnych gatunków egzotycznych na świecie. Często znany pod nazwą wiśni brazylijskiej lub diamentowej. Pospolicie występuje w Południowej i Środkowej Ameryce.

Drzewa Jatoby osiągają wysokość do 40 m. Ma zróżnicowaną barwę od żółto-brązowej do czerwono-brązowej. Pod wpływem światła i tlenu zmienia barwę na ciemnobrązową zachowując złocisty połysk. Układ włókien jest zwykle prosty, sporadycznie – lekko zawiły. Drewno cechują bardzo dobre właściwości mechaniczne. Twardość tego gatunku blisko dwukrotnie przekracza twardość dębu.

Dzięki oryginalnej kolorystyce i ponadprzeciętnej odporności na zadrapania, wgniecenia czy ścieranie podłogi wykonane z Jatoby cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem na całym świecie.

  • FP_Jatoba_Elegance
  • FP_Jatoba_Elegance_A01
  • FP_Jatoba_Elegance_A02