Doussie Elegance

Doussie Elegance

Doussie Elegance

Parkiet o intensywnej brązowo-pomarańczowej barwie stanowić będzie wyrazisty akcent każdego wnętrza. Urozmaicony rysunek drewna i mocna kolorystyka czynią z niego atrakcyjną propozycję dla osób poszukujących odważnych rozwiązań. Parkiet ten będzie dobrze komponować się zarówno z wnętrzami w stylu orientalnym jak i minimalistycznym.

Dowolny przebieg słojów, kolorystyka zbliżona, sortowanie wg naturalnego wybarwienia.

Gatunek drzewa: Doussie:

Parametry techniczne:
Gęstość: 750 kg/m3

Gęstość: 750 kg/m3

Twardość:
Janki: 75 MPa

Współczynnik skurczu:
promieniowy: 160
styczny: 0,230

Pod tą nazwą kryje się 13 gatunków drzew z rodzaju Afzelia występujących głównie w Afryce. Dojrzałe drzewa osiągają wysokość do 35 metrów.

Drewno przybiera ciepły, pomarańczowo-brązowy kolor, który z upływem czasu stopniowo ciemnieje, zbliżając się do barwy drewna mahoniowego. Proces ciemnienia w pomieszczeniach zamkniętych przebiega około dziewięciu miesięcy, po tym okresie zmiany barwy są w zasadzie niezauważalne.

Rysunek drewna doussie wzbogacają duże naczynia i fantazyjnie poskręcane włókna. Wysoka naturalna twardość oraz związana z tym niska ścieralność sprawiają, że drewno to idealnie nadaje się na posadzkę, także w pomieszczaniach o dużym natężeniu ruchu. Za sprawą świetnych właściwości mechanicznych drewno to nadaje się do stosowania nawet w kontakcie ze środowiskiem wodnym lub na zewnątrz.

  • FP_Doussie_A01
  • FP_Doussie_A02
  • FP_Doussie_Elegance