Drewno krajowe Drewno krajowe

Nie mamy wpływu na to, po jakich ulicach stąpamy. Ale możemy zadbać o jakość podłóg w domu. Warto przy tym kierować się nie tylko estetyką, ale też względami zdrowotnymi.

Rzadko zastanawiamy się nad tym, że od materiału na podłodze może zależeć zdrowie. A warto o tym pomyśleć. Podłogi drewniane są estetyczne, trwałe, łatwo je utrzymać w czystości i konserwować. Są także zdrowe. Można po nich stąpać boso - zawsze są ciepłe. Mają właściwości amortyzujące, co sprzyja naszym stopom i kręgosłupowi.

Podłogi drewniane od zawsze cieszyły się popularnością i nic nie wskazuje na to by miało się coś zmienić. Wpływ na to ma ich naturalność i piękno jakie nadają każdemu pomieszczeniu.

Przy wyborze konkretnego gatunku drewna kierujemy się głównie jego naturalną barwą oraz twardością materiału, starając się dopasować do wymogów pomieszczenia.

W pomieszczeniach o dużym nasileniu ruchu, w których powierzchnia podłogi będzie poddawana sporym obciążeniom (korytarze, salony, miejsca publiczne) stosuje się drewno twarde. Drewno miękkie natomiast można zastosować w pomieszczeniach o niskim natężeniu ruchu np. w sypialniach.


Gatunki twarde: dąb, jesion, akacja, grab, wiąz, orzech.
Gatunki średnio twarde: czereśnia, jawor, klon, wiśnia.
Gatunki miękkie: sosna, świerk (drewno drzew iglastych) 

Kontakt

Amar Parkiety
ul. Krynoliny 20
03-699 Warszawa
tel/fax: 22 743-16-10
kom: 516 039-871
kom: 516 039-870
e-mail : sklep@amarparkiety.pl

godziny otwarcia:
pon-pt: 9:00 - 17:00