Jesion

Jesion

WYSTĘPOWANIE

Europa, środkowa Rosja, Azja.

OPIS DREWNA

Drewno jesionowe jest twarde, elastyczne i ciężkie, wykorzystywane w stolarstwie, meblarstwie i lutnictwie. Jesion ciemny jest twardszy i bardziej wytrzymały niż dąb. Dostępne jest 16 odcieni drewna.Barwa jesionu od jasno-beżowej, prawie białej po ciemno-beżową wpadającą w brąz, drewno o wyraźnym, różnorodnym słoju, sprężyste i giętkie. Biel i twardziel trudne do odróżnienia, biel szeroki i niemal biały, twardziel żółtawa do czerwono-białej, później jasnobrązowa; na skutek zróżnicowanych stref zabarwienia często nieregularnie pręgowana lub "kłębiasto-chmurzasta", a także zbliżona do barwy drewna oliwki. Drewno późne ciemniejsze od drewna wczesnego. Drewno jesionu jest drewnem nieregularnie wybarwionym, o rysunku słoistym, pręgowanymi bardzo dekoracyjnym. Zapach słaby, jedynie zaraz po ścięciu drewno jest słodkawo-aromatyczne.


OBRÓBKA

Mechaniczna dobra, łatwe do cięcia i łuszczenia na fornir, dobre do przybijania gwoździami i nawiercania, zginania. Obróbka mechaniczna ręczna i narzędziowa – łatwa, drewno o wyższych gęstościach wykazuje przy struganiu skłonności do wyrwań krawędziowych, skrawanie płaskie i obwodowe - dobre. Suszenie dobre, dobra stabilność. Sklejanie dobre. Obróbka powierzchniowa: dobra.

ZASTOSOWANIE

Drewno na fornir, meble, deski, schody, parkiet, specjalne drewno na sprzęt sportowy, do wewnętrznej zabudowy, stosowane w szkutnictwie, budowie maszyn, wagonów, do toczenia i rzeźbienia.

DOSTĘPNY ASORTYMENT

deska podłogowa parkiet mozaika przemysłowa

 

Jesion - deska podłogowa

 

Jesion - parkiet

 

Jesion - mozaika przemysłowa

 

Deska Podłogowa Jesion Thermo

Parkiet Jesion Thermo - Koniak lub Bursztyn

Deska obiciowa (elewacyjne) Jesion Thermo

Deska tarasowa ryflowana Jesion Thermo

Listwa Przypodłogowa Jesion Thermo

 

Kontakt

Amar Parkiety
ul. Krynoliny 20
03-699 Warszawa
tel/fax: 22 743-16-10
kom: 516 039-871
kom: 516 039-870
e-mail : sklep@amarparkiety.pl

godziny otwarcia:
pon-pt: 9:00 - 17:00