Orzech

Orzech

WYSTĘPOWANIE

Ameryka Północna i Środkowa, Azja, Europa Południowa

OPIS DREWNA

Biel i twardziel wyraźnie oddzielone. Twardziel w karpach korzeniowych i rozwidleniach gałęzi najczęściej o pięknym wzorzystym rysunku. Barwa twardzieli w zależności od wieku i warunków siedliskowych szarobrązowa do ciemnobrunatnej. Drewno często o falistym przebiegu włókien, o matowym połysku. Naczynia w drewnie wczesnym wyraźne, większe niż w drewnie późnym. Przyrosty roczne o różnej wyrazistości. Drewno bardzo dekoracyjne, w stanie świeżym posiada przyjemny kwaskowaty zapach. Drewno trwałe, twarde.

OBRÓBKA

Obróbka mechaniczna dobra, wszystkimi rodzajami narzędzi, drewno łatwo skrawa się zarówno obwodowo, jak i płasko. Suszenie dobre, przebiega powoli, po starannym wysuszeniu drewno prawie nie wykazuje zmian. Sklejanie dobre, choć związki alkaliczne zawarte w klejach mogą powodować przebarwienia. Obróbka powierzchniowa bardzo dobra, dobra obróbka na zmatowienie powierzchni, dobrze się pokrywa bejcami i lakierami.

ZASTOSOWANIE

Do produkcji oklein, na meble, okładziny, wystrój wnętrz, na parkiety, wszelkie obudowy, na wyroby toczone, do rzeźbienia, na instrumenty muzyczne, intarsje, kolby strzelb, galanterię drobną, ramy obrazów.

Kontakt

Amar Parkiety
ul. Krynoliny 20
03-699 Warszawa
tel/fax: 22 743-16-10
kom: 516 039-871
kom: 516 039-870
e-mail : sklep@amarparkiety.pl

godziny otwarcia:
pon-pt: 9:00 - 17:00