Świerk

Świerk

WYSTĘPOWANIE

Środkowa i Północna Europa

OPIS DREWNA

Barwa drewna: biel i twardziel trudne do rozróżnienia, drewno żółtawo-białe do czerwonawo-białego. Rysunek drewna słoisty na płaszczyźnie stycznej, prążkowany na płaszczyźnie promieniowej, drewno mało dekoracyjne. Zapach drewna w stanie świeżym - żywiczny.

OBRÓBKA

Obróbka mechaniczna drewno pozwala się dobrze ciąć, wygładzać, nawiercać, frezować, szlifować oraz skrawać, toczyć i rozłupywać; połączenia na gwoździe i śruby - dobre. Suszenie dobre, niewielka skłonność do pękania i paczenia, zdolność odzyskiwania kształtu - dobra. Sklejanie dobre. Wykańczanie powierzchni dobre, drewno łatwo pozwala się barwić, jednak pewne trudności występują przy pokrywaniu lakierami.

ZASTOSOWANIE

Jako drewno okleinowe, przeważnie na okleiny skrawane; drewno odpowiednie do wyposażenia wnętrz, na okładziny; drewno konstrukcyjne na cele budowlane zewnętrzne i wewnętrzne, na podłogi i schody, w budownictwie wodnym, w górnictwie i budowie mostów; drewno specjalne na maszty, instrumenty muzyczne (drewno rezonansowe), wełnę drzewną, skrzynki; dla przemysłu celulozowo-papierniczego, płyt wiórowych i pilśniowych.

Kontakt

Amar Parkiety
ul. Krynoliny 20
03-699 Warszawa
tel/fax: 22 743-16-10
kom: 516 039-871
kom: 516 039-870
e-mail : sklep@amarparkiety.pl

godziny otwarcia:
pon-pt: 9:00 - 17:00